Burdur Haber, Son Dakika, En Son Haberler

CHP’Lİ BAŞKANA SUÇ DUYURUSU

Yeşilova eski Belediye Başkanı CHP’li Nuri Özbek son yapılan yerel seçimlerinde ön seçimle Belediye başkanı olan CHP’li Müntaz Şenel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Avukatı Mehmet Çavdar yoluyla Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyusunda yeni Belediye Başkanı Müntaz Şenel’in basına verdiği demeçler ve sosyal paylaşım sitelerinde eleştiri sınırlarını aşan Nuri […]

CHP’Lİ BAŞKANA SUÇ DUYURUSU
20 Eylül 2019 - 12:44 'de eklendi.

Yeşilova eski Belediye Başkanı CHP’li Nuri Özbek son yapılan yerel seçimlerinde ön seçimle Belediye başkanı olan CHP’li Müntaz Şenel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Mehmet Çavdar yoluyla Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyusunda yeni Belediye Başkanı Müntaz Şenel’in basına verdiği demeçler ve sosyal paylaşım sitelerinde eleştiri sınırlarını aşan Nuri Özbek hakkında endişe oluşturarak Yeşilova’nın tabela ve duvarlarına” Hain nuri, hırsız nuri, halk plajına dokunma nuri hırsız lan, yazılmasına neden olduğu öne sürülerek halkı kin ve nefrete sevk ettiği öne sürülüyor.

Kara delikleri tıkadığım doğru

Yeşilova Belediye Başkanı Müntaz Şenel konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Benim söylediklerim çok net Belediyenin kara deliklerini tıkayacağım dedim ve yaptım. Halk plajından 5 ayda 1milyon 714 bin 907 TL gelir elde ettim. 8 milyon 245 bin 662 bin TL borç devraldım 1 milyon 664 bin 290 TL sini ödedim “ diye konuşuyor.

Özbek’e 77 bin TL Zimmet

Nuri Özbek hakkında Müfettiş istediği ve 45 gün kalan müfettişlerin Nuri Özbek hakkında zimmet çıktığını öne süren Başkan Şenel” Müfettişler bazı konuları Cumhuriyet Başsavcılığına iletmişler oradan bize belge vb evraklar isteniyor. 26 bin 500  TL Belediyenin olan promosyon çekini kendisi kullanmış ve  zimmet çıkmış, Belediye gelirlerinin tutanakla Nuri Özbek’e teslim edilen 47 bin TL gelirin 41 bini bankaya yatırmış 6 bin TL zimmet bu örnekler çok. Ben kara delik derken boşuna demedim. Lüzumsuz para harcamasına dur dedik. Savcılıkta veremeyeceğim hesabım yok.

Öte yandan Nuri Özbek’i hedef göstermem mümkün değil, bu Yeşilova halkının kendi algı ve görüşü,  Öte yandan tabelalarda yazılan yazıları emniyetle birlikte ben sildirdim. Asılsız suçlamalara pabuç bırakmam “ dedi.

Başkan Şenel Zarar eden akaryakıt istasyonundan 5 ayda 224 bin 698 TL kar elde ettiğini de sözlerine ekliyor.

Özbek Partiden ihraç ediliyor

İki dönem Yeşilova Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Nuri Özbek’in Savcılığa yaptığı başvuru CHP içinde çok tartışılıyor. CHP’nin üst düzey kurmayları “Nuri hala neden bu partide tutuluyor ? 2 dönem Yeşilova halkı bu insana nasıl katlandı ? Disiplin süreci başlatılsın” şeklinde tepki gösteriyorlar. Anlaşılan odur ki Nuri Başkan Yeşilova ve CHP’ de itibar kaybetmişe benziyor, peki Yeşilova İlçe örgütü disiplin sürecini ne yaptı? İlçe Başkanı Ferdi Ay “ CHP İlçe örgütümüz tüm dosya  hazırlıklarını yaptık. Kesin ihraç talebiyle İl disiplin kuruluna bir hafta içerisinde sunacağız.” Derken CHP İl Başkanı İzzet Akbulut da “Dosya ilçe örgütünden bize gelince  bizde gereğini yaparız “ dedi.

Nuri Özbek in avukatlığını üstlenen Mehmet Çavdar’ın Ak Partili olması da CHP kulislerinde gündem oldu.” Nuri Özbek yolunu çizmiş Ak Parti de siyaset yapmak istiyor ” yorumları yapılıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER